Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžařský výcvik

13. 2. 2020

„Hurá šupem ze svahu, chce to hlavně odvahu“

Poslední čtyři dny v lednu se poprvé uskutečnil v naší mateřské škole lyžařský výcvikový kurz pro děti. Zúčastnilo se deset dětí v rozmezí od 3 do 7 let se třemi učitelkami. Pobyt probíhal v krásném prostředí v oblasti zvané Česká Sibiř v dětském ubytovacím zařízení Meránek. Díky skvělému a vstřícnému personálu jsme si celé čtyři dny užili po všech stránkách. Hned první den si děti společně s hotelovým instruktorem vyzkoušely lyže, pro některé děti první kontakt a seznámení s lyžemi a s lyžováním. Lekce probíhaly hned za ubytovacím zařízením na hotelové sjezdovce s vlekem poma dlouhou 170 m. Výuka trvala první tři dny cca 60 až 90 minut dopoledne i odpoledne, přičemž byly děti rozděleny do dvou skupinek. Třetí den pobytu již někteří odvážlivci dokázali sjíždět sjezdovku sami v doprovodu instruktora, přičemž si vyzkoušeli i vlek. Téměř všechny děti tento vlek zvládly bez problémů.

Nejen na sjezdovce, ale i během volných chvil děti plnily spoustu úkolů formou her, při kterých sbíraly body k finálovému hodnocení. Všichni malí účastníci byli na konci kurzu odměněni diplomy a plnými taškami různých cen.

Jelikož se lyžařský výcvikový kurz osvědčil nejen u dětí, ale měl i kladnou odezvu u rodičů, budeme tento kurz zařazovat i další roky.

Pro nás učitelky to byla skvělá příležitost načerpat nové zkušenosti. Užily jsme si s dětmi spoustu legrace a jen se nám potvrdilo, že spokojené a usměvavé děti jsou tou nejlepší odměnou pro všechny.

                          

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář